ÇEVKO VAKFI PRACTICE COMMUNICATION MANAGEMENT’TAN HİZMET ALACAKSanayinin Geri Kazanım Yükümlülüğünü Üstlenen ÇEVKO Vakfı, Halkla İlişkiler Ajansını Seçti

Ambalaj atıklarının kontrolü ve geri kazanımı alanında Türkiye’nin ilk yetkilendirilmiş kuruluşu ÇEVKO Vakfı, iletişim çalışmalarını PRactice Communication Management ile yürütme kararı aldı.


Sürdürülebilir çevre açısından önem taşıyan ambalaj atıkları kontrolü ve geri kazanımı konusunda öncülüğü üstlenen ÇEVKO (Çevre Koruma ve Ambalaj Atıklarını Değerlendirme) Vakfı, iletişim çalışmalarında PRactice Communication Management’tan hizmet alacak.


1991 yılında ülkemizin 14 önde gelen sanayi kuruluşunun girişimleri ile kurulan ÇEVKO Vakfı, ambalaj atıklarının ekonomik ve düzenli geri kazanımı için sanayi, yerel yönetim ve tüketicilerin katkı ve katılımları ile sürdürülebilir bir geri kazanım sisteminin kurulmasına katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarını sürdüren, ülkemizin ilk yetkilendirilmiş kuruluşu olma özelliği taşıyor.


ÇEVKO Vakfı, temsil ettiği üreticiler ve ekonomik işletmelerin adına, ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması için yerel yönetimler ve lisanslı firmalarla iş birlikleri geliştiriyor. Vakıf ayrıca, iletişim, bilinçlendirme ve eğitim çalışmaları da düzenliyor.


PRactice Communication Management (PRactice), kurucu ortaklarının iletişimin her disiplininde, hizmet verdikleri farklı sektörlerden elde ettiği uzmanlık ve deneyim birikimini, sonuç odaklı ve sürdürülebilir iletişim çalışmalarıyla müşterilerine itibar ve rekabet avantajı olarak sunuyor.


PRactice, ÇEVKO Vakfı’na; İtibar Yönetimi ve Fikir Önderliği, Kurumsal İletişim, Toplumsal Angajman, Medya İlişkileri ve Kriz İletişimi alanlarında planlama, içerik geliştirme ve operasyonel iletişim yönetimi hizmetleri sunacak.ÇEVKO Vakfı Hakkında


ÇEVKO Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı, Türkiye’de ambalaj atıklarının ekonomik ve düzenli geri kazanımı için sanayi, yerel yönetim ve tüketicilerin katkı ve katılımları ile sürdürülebilir bir geri kazanım sisteminin kurulmasına katkıda bulunmak amacıyla, 1 Kasım 1991’de ülkemizin 14 önde gelen sanayi kuruluşunun girişimleri ile kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir vakıftır. Kendi alanının ilk kuruluşu ve öncüsü olan ÇEVKO, sektörlerin geri dönüşüm yükümlüklerini yerine getirmelerine yardımcı olmanın yanı sıra, kaynağında ayırma, geri dönüşüm ve geri kazanım konularında toplumsal farkındalık ve bilincin artırılmasına yönelik çalışmalara da ağırlık vermektedir. 2003 yılında uluslararası “Yeşil Nokta” markasının Türkiye’deki kullanım hakkını elde eden ÇEVKO Vakfı, Avrupa’da çok yaygın olan bu markayı kullanan geri kazanım örgütleri ailesine katılmıştır.


PRactice Communication Management Hakkında


Yaratıcılık, hizmet hızı ve etkinliği, içerik ve stratejik önerme kalitesi, hedef odaklılık, proaktivite, müşteri memnuniyeti gibi kilit noktalarda sürdürülebilir ve homojen bir performans sağlama amaçlayan PRactice, iletişim sektörü profesyonelleri Esra Alagöz, Mert Birdoğan ve Ali Akkın'ın toplam 50 yıllık deneyimi ve birikimi ile 2015 yılında hayata geçti.

Müşterileriyle çözüm odaklılık, sonuç odaklılık, değer odaklılık temelinde iş ortaklığını ilke edinen PRactice, Lider İletişimi, Kurumsal İletişim ve Marka İletişimi, İç İletişim / Kurumdaşlık İlişkileri Yönetimi / İşveren Markası Yönetimi, Stratejik İçerik Geliştirme ve Kurumsal Öykü Anlatımı, Kriz Yönetimi, Geleneksel / Dijital / Sosyal Medya strateji ve uygulamaları, Etkinlik ve Deneyim Yönetimi, Endüstriyel İlişkiler ve Paydaş İlişkileri Yönetimi, Sürdürülebilirlik / Sosyal Girişimcilik / Kurumsal Sorumluluk İletişimi, Uluslararası Ödül ve Paylaşım Platformları Yönetimi alanlarında hizmet sunuyor.

PRactice, kurucu ortakların deneyimleri çerçevesinde, ağırlıklı olarak Üretim, Sanayi, Tarım ve Gıda, Otomotiv, Tüketici Markaları, Teknoloji, Finans, Perakende sektöründen şirketler, İş Dünyası Örgütleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarından oluşan, dengeli bir hizmet portföyü ile büyümeyi hedefliyor.

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags