PRactice İDA Üyesi

Değerli Paydaşlarımız,


Mesleğimize olan sevgimiz ve iletişimin dünyaya değer katma gücüne inancımızla hayata geçirdiğimiz PRactice’in yolculuğunda yeni ve heyecan verici bir adımı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.


İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) üyeleri arasında yerimizi almış bulunuyoruz. İletişim Danışmanlığı sektöründeki kurumları temsil eden ve sektörün önde gelen şirketlerini çatısı altında buluşturan İDA, aynı zamanda Uluslararası İletişim Danışmanlığı Birliği’nin (ICCO) Türkiye temsilcisidir.


Mesleğimizin evrensel ilkeler ve uluslararası standartlar çerçevesinde icra edilmesi; sektörümüzün sürdürülebilir gelişimi, verimli büyümesi ve itibarının daha ileri taşınması yolunda uyumun ve ortak aklın buluşma noktası İDA’nın üyeleri arasına katılmaktan gurur duyuyoruz.


Bu gururumuzu ve PRactice’in yolculuğunda atmakta olduğumuz adımları bizlerle birlikte yaşadığınız için sizlere teşekkür ederiz. Hep birlikte daha da heyecan verici bir geleceğe yürüyoruz.


Sevgi ve saygılarımızla,

PRactice Communication Management

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Stakeholders,


We are delighted to share with you, the news of a new milestone in the journey of PRactice, which we have founder with our passion for our profession, and our faith to its ability to bring value to the world.


We are now a member of IDA, the Communication Consultancies Association of Turkey. I addition to its identity as our country’s leading umbrella organization representing the companies in Communications Consultancy sector and bringing the leading companies of the sector together; İDA is the Turkey branch of the International Communications Consultancy Organization (ICCO).


We feel proud to become a member of İDA, the focal point of harmony and common sense for our industry, in its endeavor for sustainable development, efficient growth and improved reputation; as well as the spearhead for the domination of universal principals and international standards over our profession.


We thank you all, for sharing our pride; and for being with us in every step in the thrilling journey of PRactice. Together, we will keep marching towards an even more exciting future.


With kind regards,

PRactice Communication Management


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags