Please reload

Recent Posts

Sessiz Sedasız Dünyaya Açılan Şirkette Kadın Duyarlılığı!

March 25, 2018

1/10
Please reload

Featured Posts

DİMES’in Kahvaltılı Dizi Entegrasyonu Sosyal Medyada Çok Konuşuldu

Türkiye’nin ilk yerli sermayeli meyv

 

e suyu ve önde gelen içecek markası DİMES, kahvaltıya başka bakmaya; günün en önemli öğününü DİMES Sıkma Portakal suyu ile sahiplenmeye devam ediyor.

 

“Hayata Başka Bak!” felsefesi ile, bu kez de tüketicilerin karşısına beklenmedik bir anda çıkmayı hedefleyen DİMES, beğeniyle izlenen Ufak Tefek Cinayetler dizisiyle gerçekleştirdiği içerik iş birliğini, gerçek zamanlı sosyal medya entegrasyonu ile zenginleştirdi.

 

DİMES, Twitter ve Instagram üzerinden dizi ve meyve suyu ile ilgili konuşmalara dahil oldu ve başarılı sonuçlar elde etti.

 

Gerçek Zamanlı Kampanya Kurgusu ve Online Offline Entegrasyonu

 

Kampanya sonrasında; DİMES ile ilgili sosyal medyadaki ileti sayısı bir önceki 24 saate kıyasla 16 katına çıkarken, paylaşım yapan kullanıcı sayısı 31 katına çıktı.

 

DİMES Twitter hesabında, #ufaktefekcinayetler ve #kapışma hastagleriyle “dizide hangi kahvaltıdan bahsedildi” konulu bir anket yapıldı. İlk bir saatte 10 bin kişinin yanıtladığı ankete, 12 saat içerisinde 15 binden fazla yanıt geldi. DİMES, anketi “Anne Kahvaltısı” olarak yanıtlayanlar arasından şanslı takipçilerini sıkma portakal dolu bir sürprizle ödüllendirecek. DİMES anketi, 500’e yakın beğeni aldı.

 

DİMES, Instagram hesabı üzerinden de, marka sloganı “Hayata Başka Bak!” ile oluşturduğu ‘hikaye’ ile ilerledi ve bu sefer #hayatabaskabak hashtagiyle dizide hangi kahvaltıdan bahsedildiğini sordu. Bunun üzerine Instagram’da anket sonucunu paylaşan 250 içerik yayınlandı ve DİMES, kısa sürede 200 yeni takipçi kazandı.

 

TV programlarının sosyal medyada etkileşimini ölçümleyen Somera’nın verilerine göre, olumlu paylaşımların oranı yüzde 89 olarak gerçekleşirken, kampanya hedefleri doğrultusunda içerik üreten kullanıcıların %43’ü 25-34 yaş aralığında olduğu belirlendi.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Follow Us
Search By Tags
Please reload

Archive
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
İletişim

hello@practicecomm.com

t: +90 (0212) 709 2309

Etiler, İhsan Aksoy Sk. No:2, D: 14 34337 Beşiktaş / İstanbul, Türkiye

Bizi takip edin

© 2018 PRactice Communication Management. All Rights Reserved