Şampiyon İsim BANTBORU Off-Road Team ile Parkurlara Döndü

Ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşu BANTBORU, Rekabetçi Performans felsefesiyle Off-Road sporuna adım attı. Kendi alanında dünyanın ilk beş üreticisinden biri olan BANTBORU, 2016 Off-Road Şampiyonu İlayda Hancı pilotajınca yarışan takımın sponsorluğunu üstlendi. Ülkemizin tek kadın Off-Road şampiyonu unvanına sahip İlayda Hancı, BANTBORU Off-Road Team renkleriyle 26-29 Ekim tarihlerinde Çanakkale'de koşulan 815 kilometrelik Baja Troia Turkey yarışında, Türkiye’nin yanı sıra 9 farklı ülkenin sporcularıyla rekabet etti. Müsabakanın yarış sınıfındaki tek kadın sporcusu Hancı, yarışı kendi (TH1) kategorisinde 3. tamamladı ve podyumda ülkemizi temsil etti.

İlayda Hancı

Otomotiv ve beyaz eşya üretiminde önem taşıyan boru sistemlerinin Türkiye’deki lider üreticisi ve bu alanda dünyanın en büyük 5 kuruluşundan biri olan BANTBORU, rekabetçi performans kurumsal felsefesi kapsamında, ülkemizin tek kadın Off-Road şampiyonu İlayda Hancı pilotajında yarışan takımın sponsoru oldu ve BANTBORU Off-Road Team’i hayata geçirdi.


2016 Türkiye Off-Road Şampiyonası’nı, S1 Şampiyonluğu ile kapatan 23 yaşındaki İlayda Hancı, BANTBORU Off-Road Team renkleriyle girdiği Baja Turkey 2017’yi kendi kategorisinde (TH1) 3. bitirme ve podyumda yer alma başarısı gösterdi.

TH1 Kategorisi 3.lük ödülü Bantboru Off-Road Team'in

500 kilometresi özel etap olmak üzere 812 kilometrelik parkurda, yarış sınıfındaki tek kadın pilot olan Hancı, ülkemizden ve 9 farklı ülkeden sporcularla rekabet etti.


6 Ayaktan oluşan Doğu Avrupa BAJA takviminde yer alan ve ülkemizde ilk kez düzenlenen Baja Turkey 2017, İSOFF Off-Road kulübü organizasyonunda gerçekleşti. Çanakkale’nin eşsiz doğası ve tarihi mirası, Cumhuriyet Bayramı coşkusuyla da birleşerek, yarışa benzersiz bir atmosfer ve büyük bir anlam kazandırdı.


Rekabetçi Performansa Destek

Dünyada üretilen her 100 otomobilden 4’ünün fren, debriyaj ve yakıt sistemlerinde ürünleriyle var olduklarını belirten Bant Boru CEO’su Sinan Gider, “İnsanların her gün kullandıkları otomobillerinde, performans ve güvenlik açısından kritik öneme sahip sistemlerde biz varız. Dünyanın en rekabetçi sektörleri arasında gösterilen otomotiv endüstrisinde, önde gelen markaların rekabetçi performansına destek oluyoruz. Türkiye’nin en rekabetçi sporcuları arasında yer alan şampiyon isim İlayda Hancı’ya destek vermek, bizler için büyük bir heyecan kaynağı. Cumhuriyet bayramı ile aynı zamana denk gelen, böylesine önemli bir uluslararası yarışta, BANTBORU Off-Road Team’in, bir Türk kadın sporcu pilotajında yer alması, bizler için ayrıca özel bir anlam taşıyor” dedi.


İlayda Hancı’nın etkileyici başarısından gurur duyduklarını vurgulayan Gider, “Yarış sınıfındaki tek kadın pilotun Türk olması ve böylesine güçlü bir performans göstermesi gururumuzu artırdı. BANTBORU Off-Road Team pilotumuz İlayda Hancı’yı yürekten kutluyor, Cumhuriyet bayramında gelen bu başarıyı, ülkemize armağan ediyoruz” dedi.


Sinan Gider: “Türk Kadın Sporcuların Rekabetçi Performansı Ülkemizin İtibarına Katkı Sağlıyor”

Uluslararası sanayi ve ticaret alanında rekabet gücü giderek artan Türkiye’nin, spordan kültüre toplumsal alanlardaki başarılarıyla da beğeni topladığını vurgulayan Sinan Gider, “Dünyanın önde gelen şirketleriyle çalışıyoruz. Müşteri odaklı esnek iş anlayışımız, rakiplerimizde olmayan lazer destekli üretim hatlarımız, rekabetçi performansımız, bizi tercih edilen iş ortağı kılıyor. Farklı sektörlerde diğer Türk firmalarının da başarısını görmek bize mutluluk veriyor. Öte yandan, ülkemizin rekabetçi karakteri, spor sahnesinde de kendisini gösteriyor. Özellikle, bireysel ve takım sporlarında önemli başarılara imza atan Türk kadın sporcuların rekabetçi performansı, ülkemizin itibarına büyük katkı sağlıyor. Pilotumuz, şampiyon kadın sporcu İlayda Hancı ile iş birliğimizin, bu gurur ve heyecanı yeni başarılarla daha da ileriye taşıyacağına inancım sonsuz” şeklinde konuştu.

BAntboru CEO'su Sinan Gider; BBOffRoadTeam Pilotu İlayda Hancı


22 yaşında Türkiye’nin İlk Kadın Off-Road Şampiyonu Oldu

1994 doğumlu İlayda Hancı, Off-Road kariyerine 2013 yılında, babası Mehmet Hancı’nın ko-pilotluğunda başladı. 2016 yılında S1 Türkiye Off-Road şampiyonasını kovalayan ve sezonu bu sporda ülkemizin ilk kadın şampiyonu olarak kapatan Hancı, Baja Turkey 2017’de Batuhan Korkut ko-pilotluğunda, BANTBORU renkleri taşıyan Suzuki Grand Vitara ile yarıştı. Yarışa özel TH1 Kategorisinde başarı kovalayan İlayda Hancı, müsabakada yarış sınıfındaki tek kadın pilot olarak yer aldı. Uzun, zorlu ve rekabetçi bir yarışı iyi bir dereceyle bitirdiklerini söyleyen Hancı, “BANTBORU Off-Road team ile, dünyanın en özel coğrafyalarından birinde, uluslararası bir yarışta yer almak çok güzel. Binlerce yıllık tarihi miras ve Çanakkale ruhu, bana ayrı bir güç verdi. Hedeflediğimiz dereceyi elde etmiş olmak, güvenimi ve ileriye dönük heyecanımı artırıyor” dedi.BANTBORU Hakkında

Sanayi üretiminde 45 yıllık köklü bir geçmişe sahip bulunan BANTBORU, otomotiv ve dayanıklı tüketim ürünleri sektörlerinde önem taşıyan boru sistemlerinin dünyanın en büyük 5 üreticisinden biri ve ülkemizin bu alandaki tek uzman kuruluşudur. BANTBORU, 500’ün üzerinde çalışanıyla 30 bin metrekarelik kapalı alana yayılı üretim tesislerinde hammaddeden nihai ürüne kadar tüm prosesleri kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir. Kendi bünyesinde oluşturduğu Ar-Ge merkezi, 2015 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “Bantboru Ar-Ge Merkezi” olarak onaylanan BANTBORU, güçlü global markaları geliştirerek ülkemizin ihracatını artırma misyonuyla dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan TURQUALITY® programı kapsamında desteğe uygun görülen kuruluşlar arasında yer almaktadır.

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags